Jak smażyć w żeliwie?

Smażenie jest jedną z najszybszych metod przyrządzenia zarówno mięsa, jak
i warzyw. Znacznie skraca czas przygotowania potrawy, a rumiana złocista skórka działa na zmysły i sprawia, że całość wygląda bardziej apetycznie. Jak smażyć w naczyniach żeliwnych, by produkty smakowały wyśmienicie,
a garnkiGarnki ŻeliwneWyprofilowana pokrywa stwarza zamknięty obieg pary i wody w naczyniu, co poprawia walory smakowe i wartość odżywczą dań zachowały wszystkie swoje właściwości?

Wielkość palnika i płomień

Zanim zaczniesz smażyć lub podsmażać, musisz dostosować wielkość palnika do wybranego garnka żeliwneGarnki ŻeliwneWyprofilowana pokrywa stwarza zamknięty obieg pary i wody w naczyniu i poprawia walory smakowe oraz wartość odżywczą dańgo. Średnica palnika nie może być większa niż dno naczynia. W przeciwnym wypadku dodatkowo będą ogrzewane ścianki, co może doprowadzić do ich miejscowego przegrzania i uszkodzenia. Zanim przystąpisz do smażenia, musisz pamiętać, że żeliwoŻeliwoŻeliwo rozprowadza ciepło równomiernie i stopniowo pozwalając na całkowitą kontrolę procesu gotowania charakteryzuje się bardzo dobrym przewodnictwem ciepła i należy rozgrzewać je powoli. W zupełności wystarczy niewielki płomień lub niska moc palnika, by skutecznie rozgrzać naczynie do odpowiedniej temperatury.

Jaki wybrać tłuszcz?

Ze względu na łatwość nagrzewania i szybkość osiągania wysokich temperatur przez garnkiGarnki ŻeliwneWyprofilowana pokrywa stwarza zamknięty obieg pary i wody w naczyniu, co poprawia walory smakowe i wartość odżywczą dań żeliwneGarnki ŻeliwneWyprofilowana pokrywa stwarza zamknięty obieg pary i wody w naczyniu i poprawia walory smakowe oraz wartość odżywczą dań, kluczową kwestią podczas smażenia jest stosowany tłuszcz. Musi być on najwyższej jakości i o wysokiej temperaturze dymienia, tak aby w jak najmniejszym stopniu ulegał utlenieniu. Dlaczego jest to takie ważne? Podczas smażenia na tanim oleju wydzielają się związki negatywnie oddziałujące na cały organizm, co przy częstym smażeniu niekorzystnie wpłynie na funkcjonowanie całego organizmu i może przyczynić się do rozwoju wielu chorób.

Najbezpieczniejszymi tłuszczami do smażenia są:
• oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia,
• olej rzepakowy,
• olej kokosowy,
• olej ryżowy.

smazenie

Na jakiej ilości tłuszczu smażyć?

Dzięki nieprzywierającej, porcelanowej powłoce pokrywającej wnętrze garnków żeliwnych, istnieje możliwość ograniczenia do minimum stosowanego podczas smażenia tłuszczu. Wystarczy niewielka jego ilość, tak aby kawałek mięsa lub warzywo nabrało apetycznego i rumianego koloru.

Co po zakończeniu smażenia?

Nigdy nie zalewaj ciepłego naczynia zimną wodą, ani nie próbuj go myć. Szok termiczny spowodowany nagłym spadkiem temperatury może uszkodzić garnekGarnek ŻeliwnyWyprofilowana pokrywa stwarza zamknięty obieg pary i wody w naczyniu, co poprawia walory smakowe i wartość odżywczą dań. Po zakończeniu smażenia należy go odstawić na nieużywany palnik lub specjalną podkładkę do ciepłych garnków i pozostawić do całkowitego wystudzenia. ŻeliwoŻeliwoŻeliwo rozprowadza ciepło równomiernie i stopniowo pozwalając na całkowitą kontrolę procesu gotowania doskonale trzyma ciepło, dlatego studzenie zajmie trochę czasu. Nie martw się
o „zaschnięty” brud – wystudzone żeliwoŻeliwoŻeliwo rozprowadza ciepło równomiernie i stopniowo pozwalając na całkowitą kontrolę procesu gotowania wyczyścisz z łatwością.

naczynie mama corka

GarnkiGarnki ŻeliwneWyprofilowana pokrywa stwarza zamknięty obieg pary i wody w naczyniu, co poprawia walory smakowe i wartość odżywczą dań żeliwneGarnki ŻeliwneWyprofilowana pokrywa stwarza zamknięty obieg pary i wody w naczyniu i poprawia walory smakowe oraz wartość odżywczą dań są wymagające, dlatego podczas smażenia należy poświęcić im więcej uwagi niż zwykłym naczyniom, szczególnie, że nie służą im szybkie i nagłe zmiany temperatury. Doskonały smak potrawy z pewnością wynagrodzi czas poświęcony na pilnowanie nagrzewającego się naczynia.

Powiązane Artykuły

Gofry marchewkowe z duszonymi śliwkami 28 listopada 2016
Zasady zdrowego żywienia 29 lutego 2016