logo kominki Godin Polska
Wyszukiwarka
Szukaj w produktach GodinO firmie Godin

kominki kominek piece godin kraków o firmie

Witamy na stronie polskiego przedstawiciela firmy Godin SA.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo kominki, wkłady kominkowe, piece wolnostojące, kuchnie gazowe i elektryczne, garnki żeliwne emaliowane oraz akcesoria ogrodowe wiodącego francuskiego producenta: Godin SA.

kominki kominek piece godin kraków o firmie

W roku 1840 Jean Baptiste Andre Godin wpadł na pomysł zastąpienia tradycyjnej kozy blaszanej piecykiem z żeliwa emaliowanego. „Historia odnotuje nasz sukces” przepowiadał pewny siebie genialny wynalazca w 1880 roku. Miał rację, ponieważ nazwisko Godin stało się marką. Jeśli w zwykłym obrocie handlowym marka jest synonimem ogrzewania i jakości, znaczy to, że wizjonerski przywódca przemysłu umiał zaszczepić w swoim przedsiębiorstwie i w swoich następcach stałe wyczucie innowacyjności i dążenie do lepszych osiągnięć. Obecnie produkty GODIN SA są sprzedawane w ponad 40 krajach – Polska jest jednym z nich.

Od czasów słynnego piecyka Petit Godin, który ciągle jest w sprzedaży, cała gama produktów grzewczych i kuchni zawdzięcza swoją jakość całkowitemu opanowaniu sztuki żeliwa, które daje klientom gwarancję solidnej i starannej produkcji. Wszystkie produkty są opracowywane i testowane we własnym ,notyfikowanym laboratorium w siedzibie firmy w Guise i wszystkie, niezależnie od wersji i rodzaju paliwa korzystają z najbardziej zaawansowanych technik.

Wkłady i piece kominkowe GODIN są wykonane tylko z najlepszych surowców
CERAMIKA

kominki kominek piece godin kraków o firmie

Termin ogólnie używany na określenie wypalanej gliny, cegieł, fajansu, porcelany lub kamionki. CERAMIKA będąca od tysiącleci materiałem szlachetnym jest wykorzystywana w niektórych piecach wolnostojących. CERAMIKA GODIN bazuje na kamionce, mieszaninie glin i iłów, która jest następnie formowana, suszona, emaliowana i wypalana w bardzo wysokiej temperaturze 1235°C.

Charakterystyka mechaniczna CERAMIKI GODIN pozwala na wykonanie wysokiej jakości zarówno małych, jak i dużych, zarówno cienkich jak i grubych elementów, a to dzieki wysokiej gęstości używanej mieszanki Właściwości termiczne plasują CERAMIKĘ GODIN między steatytem a cegłą. Dzięki temu piece kominkowe Godin mają wspaniałą odporność na szoki termiczne połączoną z nieporównywalnym przekazywaniem ciepła, które odbywa się w sposób delikatny i równomierny.

Podsumowując zalety CERAMIKI GODIN: łączy ona w sobie piękno subtelnej ceramiki z właściwościami termicznymi i mechanicznymi skały w typie steatytu.


ŻELIWO

kominki kominek piece godin kraków o firmie

Praca z ŻELIWEM w dwóch połączonych odlewniach grupy GODIN stanowi główny trzon działalności firmy. ŻELIWO ze względu na swoją trwałość cieszy się nisłabnącą renomą pośród materiałów używanych w ogrzewnictwie Żaroodporne i solidne, pozwala na produkcję wydajnych silników termicznych wysokiej jakości. Urządzenia żeliwne całkowicie i równomiernie oddają zmagazynowane ciepło.

Części ŻELIWNE mogą być wytwarzane w złożonych i oryginalnych kształtach co umożliwia ich wykorzystanie zarówno w komorach spalania jak i na obudowach pieców jako malowane lub emaliownae elementy dekoracyjne. GODIN używa ŻELIWA także do produkcji całej gamy garnków emaliowanych: kolekcja "Cocottes"STAL

kominki kominek piece godin kraków o firmie

STAL pozostaje jednym z podstawowych materiałów używanych do produkcji pieców wolnostojących. Może być wykorzystywana do elementów konstrukcyjnych jak i dekoracyjnych pieca. Dwie nowoczesne linie produkcyjno-montażowe zapewniają utrzymanie wydajnej technologii niezależnie od ilości obrabianego i montowanego materiału.

Firma GODIN może wykonać piece we wszystkich możliwych formach i zaproponować szeroką gamę zróżnicowanych produktów w wyjątkowych wykończeniach.SZKŁO

kominki kominek piece godin kraków o firmie

Atelier szkła GODIN elastycznie dopasowuje się do potrzeb produkcji tworząc SZKŁO o rozmaitych formach, wykończeniach i sposobie obróbki.

Przykłady wykorzystywanego szkła:
lustra, witroceramika, szkło mleczne, kolorowe, gięte, super-przejrzyste...
Przykłady obróbki:
piaskowanie, grawerowanie, lakierowanie, sitodruk ...
Przykłady wykończenia:
szlifowanie kantów, skośne cięcie krawędzi, obróbka skrawaniem

Ze względów bezpieczeństwa wszystkie produkty GODIN są wykonane ze szkła hartowanego lub witroceramiki.

SZKŁO to materiał szlachetny, łatwy w utrzymaniu i modny. Wykorzystujemy jego przezroczystość do uzyskania efektów świetlnych.kominki kominek piece godin kraków o firmie

Firma Kominki GP oferuje wszystkim klientom fachowe doradztwo, pomoc w doborze odpowiedniego do potrzeb wkładu kominkowego lub pieca wolnostojącego, duży wybór obudów kominkowych i profesjonalny montaż wraz z instalacjami DGP (dystrybucja gorącego powietrza)

W naszej ofercie znajdziecie Państwo kominki żeliwne i stalowe, kominki powietrzne i z płaszczem wodnym, kominki nowoczesne i klasyczne, kominki marmurowe oraz wykonane z wszelkich innych materiałów.

Odbiorcom hurtowym zapewniamy dogodne terminy i rabaty oraz stały dostęp do pełnej oferty materiałów i akcesoriów potrzebnych do budowy kominków.

Zapraszamy do współpracy firmy kominkowe oraz instalatorów.

Nasze 20-letnie doświadczenie w branży kominkowej to gwarancja jakości i solidnej obsługi.Wszelkie wymiary oraz charakterystyka produktów zwarte na tej stronie internetowej mogą się zmieniać w zależności od wymogów technicznych. Odcienie kolorów poszczególnych produktów są poglądowe i mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistych odcieni i barw, co wynika z techniki obróbki zdjęć oraz z technologii produkcji. Materiały zawarte na tej stronie internetowej nie stanowią części umowy.